Jdi na obsah Jdi na menu
 


Razantní změna u Záhrobské: na olympijskou sezonu netrénuje s otcem

 
10. srpna 2009  21:06
Nejlepší česká sjezdařka Šárka Záhrobská už netrénuje se svým otcem Petrem Záhrobským. Na olympijskou sezonu lyžařka připravuje pod vedením čtyřčlenného týmu.

 

"Otec se dál bude věnovat mému bratrovi. Petr měl vynikající sezonu a
domluvili jsme se, že se (otec) bude věnovat jemu, protože v současné době mu může dát více než mně," řekla Záhrobská v reportáži České televize. "Nic dramatického se neděje, funguje to takhle již od března," doplnila lyžařka pro Pražský deník.

Čtyřiadvacetiletá slalomářka se na sezonu s vrcholem na olympijských hrách ve Vancouveru 2010 připravuje tak jako dosud pod vedením kondičního trenéra Antonína Stracha. Tým doplňují asistenti Miloš Machytka, Pavel Kubričan a fyzioterapeutka Dita Schönfeldová.

"Petrovi jsem se věnoval podstatně méně, mám vůči němu určitý dluh a je čas mu to začít splácet," řekl Záhrobský televizi. Záhrobský by měl nadále zaštiťovat celý tým nazvaný Ski klub Krkonoš.

Otec Záhrobský dceru vedl od jednoho úspěchu k druhému. Záhrobská se pod jeho vedením stala žákovskou i juniorskou mistryní světa a ve slalomu už má doma kompletní sbírku světových medailí. Bronzovou přivezla ze St. Catariny 2005, nejcennější zlatou získala předloni ve švédském Aare a letos si dojela ve Val d'Isere pro stříbro.

Záhrobské ve sbírce zatím chybí olympijská medaile, ve slalomu Světového poháru triumfovala jednou - v listopadu 2008 v Aspenu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář